Suur autoteemaline kunstiraamat

  Paljude meist silmis on sõiduauto mitte üksnes tähelepanuväärseks disainitud produkt, aga enamgi veel - suurepärane alusmaterjal maalimiseks ja pildistamiseks. Maailmas leidub tosinakaupa kunstnikke, kes elatuvad autode jäädvustamisest lõuendile. USA-s näiteks ühendab neid spetsialiseerunuid organisatsioon AFAS – The Automotive Fine Arts Society. Selle liikmete hulgas leidub ka skulptoreid.

  Autode kunstipäraseid pilte ja fotosid vajavad pidevalt nii ajakirjad kui raamatud. Aeg-ajalt ilmub kaante vahel üksnes kunstiväärtuslikke autokujutisi sisaldavaid teoseid, reeglina on need trükitud suures formaadis ja paksule läikpaberile. Lähipäevil jõuab Suurbritannias müügile üks taoline, horisontaalse formaadiga 295x400 mm. 208 leheküljele on mahutatud 150 maali ja 75 fotot, raamatu hind on 100 naelsterlingit.

  Kirjastuse Porter Press projekt on igas mõttes ebatavaline. Idee tuli türklasest autokollektsionäärilt Claude Nahumilt. Ta soovis, et kuus tuntud kunstnikku maaliksid tema kogu 25 autost mainitud arvu pilte. Autod tema kogus on õige mitmekesised. Ühelt poolt 1964. aasta Ferrari 250 LM ja 1966. aasta Ford GT40 Mk II, teiselt aga 1971. aastal Safari ralli võitnud Ford Escort RS1600 ja Türgi autotööstuse toode Anadol A1. Krooniks on ilmselt 1990. aastal Alain Prosti juhitud F1 auto Ferrari 641/2.

  Autosid kirjeldavad tekstid valmisid kahe briti autoajakirjaniku James Page´i ja Steve Randle´i koostöös. Lisatud fotod pärinevad kas autode sünniajast või on tehtud hiljem. Lühidalt kirjeldatakse kõigi kuue kunstniku elulugu. Lisame siia raamatu kaanefoto, samuti rea näidislehekülgi. Kellel on huvi, kirjutage aadressil: sales@porterpress.co.uk.