Harvey ja Irma tagajärjed võivad ulatuda Eestisse

  USA-s hiljaaegu möllanud orkaanid Harvey ja Irma tekitasid suuri kahjustusi ja muuhulgas ka praeguste hinnangute kohaselt ligi miljonile sõiduautole. Sarnaselt 2013. aastal Ameerikas hävingut tekitanud orkaan Sandyga ja möödunud aastal Euroopas toimunud üleujutustega seoses, on taas päevakorda tõusmas uppunud ja veekahjustustega autode jõudmine kasutatud autode turgudele, ja sealhulgas ka Eestisse.

  Kasutatud autode ostjad peaksid olema eriti ettevaatlikud autode puhul, mida pakutakse müüa väga soodsalt suhtes teiste samaealiste autodega. Uppunud auto võib välja näha väga eeskujulik, aga tegelikult kuivatatakse auto sisemus ja istmed nii ära, et lähemal vaatlusel pole võimalik midagi märgata. Veekahjustused puudutavad eelkõige sõiduki elektrisüsteemi, mis võib hakata korrodeeruma ja eriti hullusti just soolase vee kahjustuse puhul. Ja sealjuures võib korrosioon avalduda alles teatud aja möödudes, ega pruugi ostes väljagi paista.

  Seetõttu tasubki lähiaegadel olla eriti ettevaatlik esmapilgul ostuhimu tekitavate hirmodavate autode puhul. Juba täna on Harvey järel oksjonitel müügis ligi 0,5 miljonit veekahjustustega autot. Tarbijatele meeldetuletuseks, et Ameerika päritolu autosid saab ja tuleks eelnevalt kontrollida carfax.com või carfax.eu kaudu.