Valmis viimane Venom GT

  Texase tuuningufirma Hennessey teatas 19. jaanuaril, et lõpetas maailma kiireimate autode hulka kuuluva mudeli Venom GT väiketootmise. Tosinani ulatunud seeria päädis selle tumesinise, valgete võidusõidutriipudega kaunistatud eksemplariga Final Edition, mille hinnaks on 1,2 miljonit dollarit. Autot käitab seitsmeliitrine V-8, millest saadakse kahe turbolaaduri abiga 1450 hj.

  Pärast ainsa prototüübi valmimist 2010. aastal seeriasse läinud mudeli mootor arendas alul umbes samasugust võimsust kui Bugatti Veyroni oma – 1000 hj. Hiljem lisandus veel 450 hj ja kuna sõiduk kaalus kõigest 1245 kg Veyroni 1900 kg vastu, oli ta erivõimsus oluliselt kõrgem.

  2013. aasta jaanuaris sõideti Venomiga välja kiirendusrekord 0-300 km/h 13,61 sekundiga, mis läks Guinnessi rekordite raamatusse. 13 kuu möödudes registreeriti Kennedy kosmosekeskuse lennurajal kaheistmeliste autode tippkiiruse maailmarekord tulemusega 435,17 km/h. 2016. aasta märtsis löödi lisaks ka Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse´iga sõidetud lahtiste autode maailmarekord, saavutades Californias 427,44 km/h.

  Bugattidega kiirenduse ja kiiruse poolest võrdne Venom GT on järjekordne tõend võimeka väiketootja tohutust potentsiaalist. Mõelgem vaid hiigelsummadele, mis kulutati paljude aastate vältel Veyroni väljaarendamisele. Firmajuhi John Hennessey äsjases avalduses on öeldud, et esiklapsest oluliselt kiirema (ja kaunima) Venom F5 viimistlemine püsib graafikus, nõnda on selle esitlemist oodata juba tänavu sügisel.