Teateid uue Alpine´i kohta

  Aasta eest peetud Monte Carlo ralli ajal esitles Groupe Renault ideeautot Vision Concept (esimesel pildil), mis on ehituselt üpris lähedane sportmargi Alpine uuele kupeele. Auto tarvis projekteeriti uus kerge neljasilindriline mootor, mille võimsust ei teatatud. Küll aga oli kirjas eesmärk anda seeriaautole võimekus saavutada 0-100 km/h vähem kui 4,5 sekundiga. Mõistagi tuleb selleks kasutada ülelaadimist, ütleme turbokompressori abil.

  Alpine Vision pandi laiale publikule esmakordselt vaatamiseks välja septembri keskpaigas, kui Elysée palees peeti Euroopa pärandi päevi. Eks olegi 1955. aastal Jean Rédélé asutatud Alpine´il silmapaistev osa Prantsusmaa autoehituse pärandis. Margil, mis rallidel ja ringradadel saavutas enam kui poolsada silmapaistvat võitu.

  Detsembris kuulutati välja 1955 auto ettetellimise võimalus, mis kuuluvad seeriasse „Première Edition“. Avaseeria suurus otsustati võrduma panna Alpine´i esikmudeli A106 sünniaastaga. Prantsusmaal saab kupee baashind (koos maksudega) olema vahemikus 55-60 000 eurot. Auto tehnilised andmed antakse teada esimese kvartali jooksul, esimesed kliendid saavad oma sõiduki kätte aasta viimastel kuudel.

  Seeriaauto kohta alustas firma teabe levitamist 17. jaanuaril. Esmalt avaldati lisatud kaks pilti, mis näitavad kupee alumiiniumkandmikku ja alumiiniumist katmikupaneele. Eesmärk on loomulikult tagada kere massi ja jäikuse parim suhe, mis mainitud hinnaklassis võimalik. Süsinikkandmik nagu McLarenil ei tule lihtsalt kõne alla.