Sedasi sündis miljones Porsche 911

Dr Wolfgang Porsche koos miljonenda 911-ga.

  Ikoonide ikooniks sportautonduses on loomulikult Porsche mudel 911, mille kordumatu kontseptsioon ja üldjoontes ka välimus on püsinud muutumatuna tervelt 54 aastat. 2016. aastal müüdi mudelit 32 365, aga 11. mail andis firma teada, et valminud on miljones aegumatut indeksit kandev sportauto. Mütoloogiasse lisab oma osa ka võitude uskumatu arv kõiksugust liiki suurtel ja väikestel autovõistlustel – kokku ulatub see enam kui 15 tuhandeni!

  Lisame väikese pildivaliku miljonenda, iirirohelise kere ja „seisusekohaste“, aga diskreetsete kaunistuselementidega eksemplari valmimisest. Esialgu läks juubilar teiste omalaadsete hulka laoruumis, sealt edasi algab tal aga maailmaturnee. Autot on peagi võimalik näha Nürburgringil, Šotimaal, USA-s, Hiinas ja mujal. Pidevaks asupaigaks saab tal loomulikult olema Porsche muuseum.

  Dr Wolfgang Porsche, Porsche AG järelevalvenõukogu esimees meenutab, kuidas ta koos isaga esimesel 911-l enam kui poole sajandi eest Alpides Grossglockneri teel sõitis. Entusiasmist loomulikult pakatades, aga siiski aimamata, millise erakordse edu loo sünni juures mõlemad viibisid.

  11. mai pressiteates ei jäta firma alla kriipsutamata Zuffenhausenis tegutseva oskusliku tööväe otsustavat osa nimetatud edu saavutamisel. Nende meeste ja naiste mitmekesiste oskuste ja pühendumiseta ei saaks rääkida kvaliteetautost mida Porsche 911 kahtlemata on.