Morgani 8000-eurone mänguasi

  Poisid ei pidavat eales suureks saama, muutuvat vaid nende ihaldatavate mänguasjade hinnad. Kalli, pruugitud pärisauto hinda maksva elektriautokese valmimisest teatas maailma vanim kolmerattaliste tootja Morgan Motor Suurbritannias.

  Teadupärast alustas see firma aastal 1910 nimelt tritsiklitest ja jõudis esimeste neljarattalisteni alles 26 aasta möödudes. Maailmas ainulaadset toodangut andval ettevõttel pole aastakümneid olnud probleemi oma autode müügiga. 2011. aastal lisati valikusse eriti nostalgilisena taas Threewheeler ning läinud aastal valmis sama raske (500 kg), kuid bensiinisõsarast kaks korda nõrgema (62hj) mootoriga elektrisõiduk EV3.

  Morganid pole eales odavad olnud, sestap kombinatsioon suurest autost isale või emale ning EV3 vähendatud mõõtkavas koopiast järeltulijale tundub päris ootuspärane peredes, kes endale seda lubada saavad. Morgan Aero Coupe maksab umbes 100 000 naelsterlingit, EV3 Juniori baashind on 6 662,50 naela.

  Autoke sobib kuueaastasele või pisut vanemale. Kaasasolev laadur on võimeline tühjenenud aku nelja tunniga täitma. EV3 Juniori kiirus küünib 16 km/h-ni. Ei puudu ka tagasikäik. Energiavarust piisab umbes 15 km läbimiseks, seda peaks pargiteede tarvis enam kui küll olema.

  EV3 Juniori süsinikplastkere värvitakse kolmes standardses värvitoonis, aga lisatasu eest on võimalik tellida mõni pakutava 40 000 tooni seast. Armatuurlaud on naturaalpuidust, istmed kaetud musta või punakaspruuni naturaalnahaga. Tellida võib kaunistuskomplekti. Sõiduk saab kaasa käsiraamatu ja aastase garantii.