HAVAL võlub Shanghai autonäituse publikut

  Hiina olulisimaid džiibiehitajaid HAVAL pani Shanghai autonäitusele välja hübriidjõuagregaadiga ideeauto HB-03 (HAVAL Blue 03). Margi disainidirektor Pierre Leclercq peab sõiduki kujustust õnnestunuks ja väljendusrikkaks. Tegu on Pekingis aasta eest näidatud HB-02 edasiarendusega. Selle vahega siiski, et 03 on seeriasse laskmiseks paremini kohandatud.

  Auto kere on selgelt kupeelaadse kujustusega, seega sportlik ja mõnevõrra „musklis“. Katusejoone laugest kujust olenemata on taga istujatel pearuumi piisavalt. Kere liigendustes on mõndagi, mida disainerid ise sensuaalseks nimetavad. Selgelt on tegeldud õhutakistusteguri ja aerodünaamilise survejõu kombinatsiooni optimeerimisega.

  Interjööris on koos mängima pandud oranž naturaalnahk, süsinikplast ja must kroom. Midagi sellest funktsionaalsust, kvaliteeti ja mugavust rõhutavast kooslusest kantakse kindlasti üle lähiaegade seeriaautole. Leclercqi kreedo väljendub sõnades „lihtne kuid jõuline“.

  Hübriidagregaat on kokku pandud 1,5liitrisest turbolaetud bensiinimootorist ja elektrimootorist, mis annavad koos 200kW võimsuse ja 450Nm pöördemomendi. Kütusekulu 100 kilomeetri läbimiseks on kahanenud 2,1 liitrini. 13kWh mahutav liitiumioonaku võimaldab nullsaastega läbida kuni 65 km.

  Aku laadimine kodusest vooluvõrgust on võimalik umbes nelja tunni jooksul. Agregaadi võimas pöördemoment annab pistikuhübriidile võime kiirendada nullist „sajani“ umbes 9 sekundiga, tippkiirus küünib 210 km/h-ni.