Callaway pakub sportuniversaali

  USA tuuningufirma Callaway näitas Chevrolet Corvette´i põhjale ehitatud sportuniversaali juba neli aastat tagasi, seega isegi varem, kui 7. põlvkonna Corvette C7 müügile jõudis. Arhailise terminiga shooting brake ristitud sõiduki eesmärgiks on muuta sportauto sisemus ruumikamaks, seega praktilisemaks.

  Ümber ehitatud Corvette´i mudelinimi on samuti võõrapärane, mitte AeroWagon, hoopis AeroWagen. Station wagon tähendab USA-s universaali, wagen aga saksa keeles autot ülelüldse. Sõna Aero viitab võimalusele, et „pika kerega“ Corvette´i õhutakistustegur on baasmudeli omast madalam. Firma kinnitab, et nõnda see kindlasti ongi, kuid vastavat arvu vähemalt esialgu ei maini.

  Kodutöö on tegemata ka selles osas, et pole viitsitud pakiruumi selgelt lahedamat mahtu välja arvutada võrdlemaks seeriaauto 425 liitriga. Need, kes loodavad kaht väikelastele sobivat lisaistet leida, peavad paraku pettuma. Avardunud ruum istmete taga on üksnes pakkidele mõeldud.

  Callaway on kere ümberehituse nupukal moel lahendanud. Kõik vajalik tarnitakse Callaway ametlikele diileritele komplektina, nõnda saab Corvette´i muutmise tellida ka nendelt, mitte üksi Californias ja Connecticutis asuvatelt „tehastelt“. See on väga praktiline, kuna universaaliks annab muuta ka iga varem soetatud C7-t. Materjalid ja töö maksab vähemalt 14 990 dollarit. Keegi ei keela aga otse firmasse pöörduda ja tellida sealt tuunitud AeroWagen, mida käitab Callaway kõige kangem, 757 hj arendav mootor.